BAHÇE VE ÇİFTLİK İLAÇLAMA

black metal gate near green plants

Bahçelerdeki ilaçlama için tercihiniz Farmakill ilaçlama firmasından yana olmalıdır. Bilindiği gibi bahçelerdeki haşere kontrolü evlere göre çok daha zordur. Çünkü bahçelerde yeşillik alan çok fazladır. Haşerelerin bu yeşillik alanlarda yaşamını sürdürüp rahatça üreyebilirler. Aynı zamanda haşereler insanların atıkları ile beslendikleri için bahçe içerisine girmeleri de kaçınılmaz olacaktır.

 

Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere haşereler bünyelerinde birçok mikrop barındırarak insan sağlını tehdit etmektedir. Bu sebeple bahçe ilaçlama işlemi işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Profesyonel olmayan ve amatörce bir şekilde yapılan ilaçlamalar sorunu çözmez. Aksine sorunu daha büyük bir hale getirebilir.

Yaz kış kullanılan bu bahçeler kişilerin genellikle sevdikleri ile keyifli vakit geçirmesi veya dinlenmek için kullandıkları mekanlardır. Aynı ev gibi önemli yaşam alanları arasındadır.

 

Bahçe İlaçlama Türleri

Profesyonel firmalar bahçe ilaçlama yöntemi arasında kokusuz ilaçlama bulunmaktadır.

  • Kokusuz İlaçlama

Yaşanılan alanlarda istenmeye davetsiz misafirlere karşı önlem almak için düzenli aralıklarla ilaçlanması gerektiğini daha önceden belirtmiştir. Kalıcı bir çözüm elde etmek için profesyonel firmalardan yardım almak en güvenilir yöntemlerin başında gelmektedir.

Kokusuz ilaçlama yöntemi, sıvı olarak püskürtme şeklinde yapılmaktadır. Bu bahçe ilaçlama yöntemini kullanırken bahçede dışarıya çıkmanıza gerek yoktur. Günün istenilen bir saatinde uygulanabilir. Kokusuz ilaçlamada kullanılan karışım özel olarak hazırlanmaktadır. Kokusuz ilaçlama yapılırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun için bu işlemin profesyonel ekipler tarafından yapılması daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bilinçsiz olarak yapılan ilaçlamalar insan sağlığı açısından tehlikeli olabilir. Aynı zamanda düzgün ilaçlanmadığı için haşereler kısa süre içerisinde tekrar ortaya çıkabilir.

Korsan firmanın yapacağı ilaçlar yüzde 100 zararlıdır. En küçük dikkatsizlik insan hayatına mal olabilir.

*Farmakill ilaçlama firması kokusuz ilaçlama yaparken, bahçenizi terk etmenize gerek yoktur.

*Çalışma saatleri sırasında bile uygulanabilir.

*Temasa duyarlıdır. Bu sebeple ilaçlanan yerin hemen yıkanması veya sulanmasına gerek yoktur.

*Bahçe ilaçlaması havanın durumu ve havanın sıcaklığına dikkat edilmektedir.

Bahçelerinizde haşerelerin ürememesi için toprağınızın sağlıklı ve organik toprak olmasına özen gösterin. Bununla beraber bahçe içerisindeki fazla otlardan ve zayıf bitkilerden kurtulun. Bunun için bahçenizi düzenli aralıklarla temizleyin. Bahçenizi sularken damla sulama yöntemi kullanmanız gerekmektedir. Çünkü yeşillikleri sulu tutmak bütün böcüleri bahçenize çekecektir.

Bilindiği gibi bütün böcek türleri bahçeniz için zararlı değildir. Aslında bazı böceklerin bahçenin sağlığı için bulunması gerekmektedir.

 

Bahçe ilaçlaması ne zaman yapılır?

Bahçe ilaçlaması için genellikle ilkbahar, sonbahar ve yaz ayları en uygun zamandır. Ancak öğle zamanı ilaçlama yapmak için uygun değildir. Bununla beraber rüzgârlı havalarda ilaçlama yapmak boş yere zaman harcamak anlamına gelir.

Yağmur sonrası veya öncesinde de ilaçlama yapılmamalıdır. Çünkü yağmur suları ilacı içerisine çekecektir. Siz de bahçeyi değil, toprağı ilaçlamış olacaksınız.

Bahçe ilaçlaması yapılırken, bitkilere dokunmak veya koklamak sağlık açısından oldukça zararlıdır. İlaçlama sırasında koruyucu kıyafet kullanılması gerekmektedir.

İlaçlamanın doğru ve kalıcı bir sonuç vermesi için, bahçeye musallat olan böcek türünün net olarak bilinmesi gerekmektedir. Açık alanda ilaçlama yapmak diğer alanlara ilaçlama yapmaktan çok daha zordur.

 

Bahçelerde En Sık Görülen Haşereler

Bahçeler içerisinde pek çok ağaç ve canlı türlerini barındırmaktadır. Bahçelerde en sık görülen haşere türleri arasında; akrep, mite, kalorifer böceği, sivrisinek, karafatma ve güve bulunmaktadır.

Her türlü alanı sağlığı tehlikeye atmadan ilaçlamak uzmanlık ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Bahçedeki böcekleriniz için profesyonel destek almanız gerekmektedir. FARMAKİLL ilaçlama firması, bahçe ilaçlama pompaları, makinaları, aletleri, maskeleri ile bahçe ilaçlama fiyatları konusunda en uygun teklifi tarafınıza iletmektedir. Bahçenizi sizler için, keyifli ve doğal yaşam alanı haline getiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.