GIDA İŞLETMELERİ İLAÇLAMA

man in white top standing beside plates

Cafeler, restoranlar, lokantalar, pastaneler ve bunun gibi çeşitli işletmeler gün içerisinde kalabalık insan grupları tarafından ziyaret edilen alanlardır. Bu alanların hijyen açısından oldukça titiz olmaları talep edilir. Buralara yetkililer düzenli olarak kontrole gelmekteler ve insan sağlığı açısından herhangi bir olumsuz durum olup olmadığını kontrol etmektedirler. Şayet sağlık açısından titiz olmazlarsa da bu tarzda işletmelere ciddi cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. İnsan sağlığı için bu tarzda işletmelerin düzeli olarak ilaçlama yaptırması zorunludur. Haftalık, aylık gibi çeşitli periyotlarda ilaçlama gerçekleştirerek, mekanda herhangi bir böcek veya haşerenin yaşamasına müsamaha edilmemelidir. Peki restoranlarda en çok hangi haşereler görülür?

 

Gıda İşletmelerinde En Sık Hangi Böcekler Görülür?

Hamam böceği türleri, fare, karınca, gümüşçün, sinek, karafatma, kalorifer böceği gibi çeşitli böcekler, kafe ve restoran gibi yerlerde sıklıkla görülmektedir. Bu böcekler insan sağlığını doğrudan tehdit etmektedir. Pis yerlerde barınan bu canlılar özellikle lağım gibi çeşitli alanlarda da dolaşmalarından dolayı buralardaki tüm mikropları, gıda ürünlerine ve çevreye yayarak ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedirler. Bu sebepten de bu böceklerden kurtulmak ve hatta hiç olmaması adına düzenli olarak alanında profesyonel bir firmadan danışmanlık alarak ilaçlama yapılması şarttır.

 

Gıda İşletmelerinde İlaçlama Nasıl Yapılır?

Cafeler, restoranlar, lokantalar, pastaneler ve bunun gibi çeşitli işletmelerde ilaçlama çeşitli jel ve sıvı ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sadece mevcut durumda kafe, restoran, lokanta, pastane gibi alanlarda bulunan haşereler değil, aynı zamanda buralarda barınabilecek böcekler için de çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede anlık değil uzun vadede kalıcı çözümlere kavuşulmaktadır.

FARMAKİLL İlaçlama olarak insan sağlığını tehdit edecek böcek ve haşerelere karşı garanti çözümler sunmaktadır. Üstelik bu hizmetleri sektördeki en uygun fiyatları gözeterek gerçekleştirmektedir. Hemen sizler de bu profesyonel kadroyla çalışma fırsatı elde etmek için aşağıda vermiş olduğumuz form sayesine bizlerden teklif alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir