SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

İnsan sağlığına son derece önem veren sivrisinek ilaçlama firmamız sunmuş olduğu kaliteli hizmetler ile en güvenilir olduğunu her zaman kanıtlamıştır. Genel olarak yaz aylarının gelmesi ile birlikte büyük bir sorun haline gelen sivrisinek izdihamları herkesi çok fazla rahatsız etmektedir. Hem sağlık bakımından hem de hijyen bakımından çok kötü olan bu sorunlar karşısında önlem alınması çok önemli olmaktadır. Aks durumda çeşitli hastalıkların oluşumu ve yaşam alanlarının rahatsız olmasına neden olacaktır.

 

Sivrisinek Biyolojisi

Nofel ve Küleks olmak üzere iki ana gruba ayrılır ve birçok türleri vardır. Temiz, sıcak, serin, kirli her türlü su birikintilerinde ürerler, Yumurtalarını su birikintilerine tek tek ve grup halinde bırakırlar. Larva ve Pupa (kurtçuk) döneminden sonra uygun ısıda 8-9 günde ergin sinek haline gelir. Dişileri yumurtlamak için canlı kanı emmek zorundadır. Bu sebeple insanları çok rahatsız ederler. Nemli ve loş ortamlarda barınırlar. Geceleri faaliyet gösterirler. Erkekleri meyve ve bitki özsuyu ile beslenirler. En az 3 km uçarak ürediği yerin çok geniş mesafelerine kadar yayılırlar ve canlıların yaşadığı ortamda yoğunlaşırlar. Sivri sinek ile ilgili bilinmesi gerekenler

“Anofeller Sıtma hastalığını yaymada rol oynar. Ayrıca Fil hastalığı, sarı humma, Nil humması, Beyin iltihabı gibi hastalık yayılmasında da önemli rolleri vardır

 

Kontrol Önlemleri

Durgun su birikintilerini yok etmek ve her türlü birikinti suya, kanala, foseptiğe, havuza ve göle belli periyotlarla larvasit (larva öldüren ve üremeyi durduran) atmak en etkili ve en ekonomik yöntemdir.

Uçkun mücadelesinde ise Termal Fog, ULV, Soğuk sisleme veya rezidüel (kalıcı) uygulama metotlar ortama göre uygun ekipmanlarla yapılır. Geniş alanlarda iyi bir araştırma ve planlama yapmak gerekir. Bu sebeple bu konuda tecrübeli, profesyonel uygulayıcı gerekir.

 

 

Haşere İlaçlama Hizmetine Mi İhtiyacınız VAr?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir