İLAÇLAMA HİZMETİ

Her türlü haşere kontrolünde güvenilir adresiniz olan Farmakill İlaçlama, size temiz ve haşeresiz mekanlar sunmak için hizmet veriyor. Biyolojik zararları bilimsel olarak kanıtlanmış bazı haşere türlerinin taşıdığı mikroorganizmaların zararları tek boyutlu olmadığı gibi beraberinde çevre sorunları, enfeksiyonlu doğal yaşam problemleri, zirai bitki deformasyonları, hayvan hastalıkları gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ekolojik denge çemberinden herhangi birine girmesi halinde tüm sistemi etkileyen organizmalar gerekli tedbirler alınmadığı takdirde ciddi zararlar vermektedir.

 

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşere ilaçlama bu alanda ekolojik sistemin bozulmaması ve halk sağlığını tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması adına oldukça önemlidir. Zira predatör, parazitoit, parazit ve patojenlerin zararları sadece insan sağlığını değil bitki ve hayvan sağlığını da etkilemektedir. Zararlı mikroorganizma taşıyan haşereler unsurlardan birine bulaştırdığı hastalıkla zincirleme olarak diğer unsurlara yayılabilmektedir.

Bu nedenle haşere ilaçlama her üç alanda da önemlidir çünkü bir unsura yapılan ıslah çalışmaları diğer ekolojik denge unsurlarının tamamını koruma altına almak demektir. Haşere ilaçlama çalışmalarında doğru yöntemin, yapılan işlemden daha önemli olmasının sebebi yanlış uygulamanın mikroorganizmalara bağışıklık kazandırmasından kaynaklanmaktadır. Bu da hastalığı arttırmak anlamına gelir.

 

Bitkilerde Doğru İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Bitkisel hastalıklar besin değeri taşıyan bitkileri daha çok etkilemekte olduğundan haşere ilaçlaması titiz bir şekilde uygulanmalıdır zira paketleme, depolama ve tüketim sırasında zararlı mikroorganizmalar daha çok güçleneceğinden hastalığın etkisi duyurusu daha çok artmaktadır.

Bitkisel ilaçlamada dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Bitkideki hastalık oranı tespit edilmeli uygulanacak miktar bitki sağlığını etkilemeyecek şekilde uygulanmalı,
 • Gerek insan sağlığını gerek hayvan sağlığını etkilemeyen ilaçlar seçilmeli,
 • Çevresel zararı olmayan ilaç ve uygulama şekli seçilmeli,
 • İnsan, hayvan, bitki ve diğer doğal unsurlara hiç zarar vermeyen ya da en az yan etkiyi veren ilaçlar seçilmeli,
 • Kullanılan ilaç hedefteki zararlı mikroorganizmaların tahribi için maksimum verim veriyor olmalı,
 • En son uygulanan ilaçlama ile bir sonraki hasat zamanı arasında bekleme süresi minimum seviyede olmalı,
 • Yapılacak uygulamanın koşullarına en yakın ve zarar veren hastalıklı organizma ıslahına en uygun deformasyonu düşük formül seçilmelidir.

 

Hayvanlarda Doğru İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Kimyevi ıslah çalışma uygulamalarından maksimum verim alabilmek için yapılacak olan ilaçlama zamanı iyi belirlenmelidir. Hassasiyet göstererek titiz bir çalışma sonucu salgın gibi tehlikelere maruz kalmadan doğru dönemde uygulama yapılmalıdır. Farmakill ilaçlama olarak hayvanları ilaçlamıyoruz ancak bu konu hakkında da bilinçli olmanız için aşağıdaki uygulama esaslarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Hayvanlarda yapılan ilaçlamanın dikkat edilmesi gereken yönleri:

 • Yağışlı havalar kullanılan ilacın yıkanmasına sebebiyet vereceğinden haşere ilaçlama uygulaması yağışlı havalarda yapılmamalıdır.
 • Sıcak havanın artması ilacın emilimini zorlaştırdığından tercih edilmemelidir.
 • Hava sıcaklığının derecesi normallerin üzerindeyse uygulanan ilacın buharlaşmasına neden olabilir.
 • Fırtına, şiddetli rüzgar ve esinti ilacın hava maddeleri ile çevreye dağılmasına neden olduğundan çevredeki bitkiler zarar görebilir.
 • Rüzgarın şiddetli olduğu iklimlerde ilaçlama uygulaması yapılmak zorundaysa rüzgar yönü ters açıdan gelecek şekilde uygulanmalı.
 • İlaç daha serin zamanlarda yapılmalı.
 • Soğuk havalar ilaç uygulama verimini değiştirmediğinden soğuk havalar tercih edilmeli.

 

Yaşam ve Çalışma Alanlarında Doğru İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

 • İlaçlama yapılacak ortam boşaltılmalıdır.
 • İlaçlama yapılacağı sırada havalandırma yöntemi uygulanmalı.
 • Uygulama sırasında herhangi bir şey tüketilmemelidir.
 • Uygulama sırasında kullanılan ilaç aletindeki ilaç bitmeden uygulamaya ara verilmemelidir.
 • İlaca temas eden kimseler olursa derhal temas eden bölge bol su ile yıkanmalı ve uzman hekime yönlendirilmelidir.
 • Boşalan ilaç ambalajları imha edilmelidir.
 • Uygulama alanında yetkili kimseler tarafından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.
 • Haşere ilaçlama sırasında kullanılan ilaç kutuları ve materyalleri sağlam olmalı, çevreye dökülmemeli, diğer ihtiyaç maddeleri ile temas etmemeli, insan ve hayvan gıdalarına yaklaştırılmamalıdır.

 

Farmakill İlaçlama Çözümleri

Profesyonel olarak haşere ilaçlama hakkında bilgi ve haşere kontrol konusunda en iyi çözümleri sunan Farmakill İlaçlama olarak; ev, iş yeri, fabrika, bahçe, okul ve benzeri açık ve kapalı alanlarınızda başarılı bir şekilde ilaçlama yaptırabilirsiniz.

İnsan ve hayvan sağlığına zarar gelmeden istediğiniz hijyeni sağlamanız için rutin ve sürekli ilaçlama hizmeti veriyoruz. Yetkilendirilmiş olan Farmakill İlaçlama size zorunlu ve gerekli hallerde ilaçlama yapabilmenin kolaylığını sağlıyor.

Uzman ekibimiz ve özel kimyasallarımızla çevrenin ve iç mekanların haşereler ve diğer zararlılardan arınmasını sağlıyoruz. Kalıcı çözümlerimizle iç ve dış mekanlarda haşeresiz bir yaşam alanı yaratmanız için size profesyonel destek veriyoruz.

Zorunlu ilaçlama yaptırması gereken işletmeler için gerekli olan sertifikasyon sürecini de ayarlıyoruz ve temizliğin kökünden sağlanması için hizmet veriyoruz. Şirketimiz olarak haşere ilaçlama yorumları konusunda oldukça iyi dönüşler almaktayız.

 

İstanbul Böcek İlaçlama Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?

Haşere İlaçlama Hizmetine Mi İhtiyacınız VAr?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.