OTEL VE TURİZM TESİSİ İLAÇLAMA

bedroom door entrance guest room

Otel ilaçlama daha çok yaz aylarında otellerde karşılaşılan sorunlardan biride haşere sorunlarıdır. Otelde haşere görülmesi halinde otel yetkilisinin ilk yapacağı iş otel ilaçlama servisi ile iletişim kurmak olacaktır. Sadece  bir tek ilaçlama yaparak böcekleri yok eden  otel ilaçlama firması sizi böceklerden kurtarır.

Otel ilaçlama firması tarafından yapılan böcek ilaçlama çevrede  birikim  bırakmayan  bir   formasyona  sahiptir. Ekonomik otel ilaçlama şirketi olan FARMAKİLL siz istediğiniz zaman 7/24 ilaçlama yapmaya hazırdır. 

 

Otellerde hangi tür böcekler yaşar?

Otel ilaçlama hizmeti veren Farmakill, Dünya sağlık  örgütünün onayladığı haşere ilaçları kullanır. Otel fare ilaçlama firması deneyimli çalışanları ile sizlere hizmet vermektedir. Kullandığımız haşere ilaçları Ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanmaktadır.

Otel ilaçlama şirketi yaptığı haşere ilaçlamalarında %100 başarı elde etmektedir. Biz otellerde hamam böceği, kalorifer böceği , akrep, tahta kurusu, alman hamam böceği, kırkayak, çıyan, her çeşit pire, tahta kurusu, lağım faresi, fındık faresi, çatı faresi, amerikan hamam böceği gibi haşere çeşitleri ile mücadele edip ilaçlıyoruz. Otel haşere ilaçlama firması olan firmamız ilaçlama işlerini her zaman düzenli bir şekilde sürdürmektedir.

 

Otel ilaçlaması nasıl yapılır?

Otel ilaçlaması koordineli bir ekip çalışması ile yapılır. Satın alma veya otel müdürü yada otel sahibi tarafından karşılıklı imzalar atılarak yıllık yada sezonluk ilaçlama sözleşmesi yapılır. Bu arada kullanılacak ilaçların markaları, ilaçlama  yapacak  kişi sayısı, ilaçlamanın her ayın kaçında  yapılacağı ve aylık  ödeme miktarı yazılıp   böylece   haşere mücadelesine  başlanır. Haşerelerin  cinslerine göre haşere ilacı kullanılır.

Otel gibi önemli işletmelere gelişi güzel eski dikkat çeken  kıyafetlerle girilmez.  İlaçlama  elemanlarının çalıştığı firmanın logosunda adının yazılı olduğu ve özel temiz kıyafetlerle girilir. İşletmeyi küçük düşürecek davranışlardan sakınılmalıdır.

 

Otel Odalarının İlaçlanması

Bu ilaçlama esnasında ilaçlama yapan arkadaşımızın yanına housekeeping sorumlusu ilaçlanacak yerleri gösterecek birini verir. Otel odaları ilaçlaması müşterilerin kahvaltı yapmak için odadan dışarıya çıktıkları zamanda yapılır. İlgilenen görevli kişi oda kapısını çalıp odadan ses gelmezse kapıyı açar müşteri varsa izin istenip odaya girip kokusuz ilaçlama yapılır.

Otel binasının çevresine de kapalı fare istasyonları kurulur. İstasyonlar içlerine 2-3 çeşit menü yemler konur. Bir sonraki  ay ilaçlamaya gelindiğinde istasyonlar açılıp kontrol edilir. Yenmiş yemler ve kalan yemler atılıp yeni menüler koyulur. Otel çevresinin ağaçlık alan olması durumunda akrebe karşıda özel zehir ve kükürt karışımı konur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.