EV İLAÇLAMA

Böceksiz bir ev istiyorsanız tercihiniz Farmakill ilaçlama firmasından yana olmalıdır. Bilindiği gibi böcekler içerisinde taşıdığı mikroplar sayesinde insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Ancak evde yapılan kendi başınıza yaptığınız ilaçlamalar ile bu tür böceklerden kalıcı olarak kurtulmak imkansızdır. Bu konuda böcek ilaçlama firmalarından destek almanız gerekmektedir. Böcekler insan yaşam alanında yaşayarak, orada bulunan yiyeceklerin üzerine gezer ve mikropları ile insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırmaktadır.

Kemirgenler ve böcekler çok hızlı üreyen ve yumurta yapan canlılar arasındadır. Bu tür böceklerin görüldüğü anda mekana müdahale yapılması gerekir. Müdahale edilmediği durumda böcekler kısa sürede ortama yayılacak ve başa çıkılması daha zor bir hale gelecektir.

 

Yaz Aylarında Ev İlaçlaması

Haşereler ve böcekler sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da evlerde görülmektedir. Böceklerin evlerde bu kadar çok görülmesinin sebebi evlerin nemli ve sıcak olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda böcekler nemli ve sıcak mekânlarda yiyeceklerini bulabildikleri zaman daha hızlı çoğalmaktadır.

Evlerde en sık görülen haşere türleri arasında pire, bit, kene ve hamam böceği bulunmaktadır. Yazın evin her alanı sıcak olduğu için bu haşereler evin her yayına yayılır. Bu sebeple yaz aylarında ev ilaçlama uygulaması daha sık yapılmaktadır.

 

Ev İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Ev ilaçlaması profesyonellik isteyen konulardan bir tanesidir. Ev ilaçlaması yapılacak alanda ilk önce böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Evdeki haşerelere karşı 3 tür ilaçlama tekniği kullanılmaktadır.

Evde Sıvı İlaçlama

Evdeki böceklerin yok edilmesi için tercih edilen ilaçlama yollarından birisi sıvı ilaçlamadır. Farmakill ilaçlama olarak sıvı ilaçların gıdalarla temas etmemesi gerektiğinin bilincinde olarak çalışıyoruz.

Sıvı ilaçlama yöntemi sayesinde haşereler yok olurken, evdeki zararlı organizmalarda ortadan kalkar. Sıvı ilaçlar buharlama veya püskürtme teknikleri ile uygulanabilmektedir.

Buharlama yöntemi kullanılan evlerde mekânın en az 2 saat boyunca kapalı durması gerekmektedir. İlaçların evde bulunan bebek veya hayvanlara zarar vermemesi için bazı önlemlerin alınması gerekmektedir.

Evde Jel İlaçlama

Jel ilaçlama böceklerin ortadan kaldırılması için kullanılan yöntemlerden birisidir. Jel ilaçlama, sadece hamam böceği ve türleri üzerinde etki göstermektedir. Kene, pire ve fare gibi canlılara karşı hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

Jel ilaçlama sırasında evin boş olması gerek olmaz. Jel ilaçlama sadece evde hamam böceği varken değil, eve hamam böceği girmemesi için de kullanılmaktadır.

Eğer kalıcı bir çözüm bulmazsanız, böcekler mutfak dolapların içerisinde veya kapı köşelerinde üremeye başlayacaktır. Evdeki böcekleri üreme yerlerinin tespitinden sonra böcek türlerinin net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

 

Ev İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ilaçlama zararlı mı konusunda oldukça fazla soru gelmektedir. Şayet işin ehli, profesyonel şirketlere bu işi yaptırmazsanız tabi ki zararlıdır. Ev ilaçlama konusunda mutlaka profesyonel firmalardan yardım alınması gerekmektedir. Kokulu veya kokusuz ilaçlama olsun, ilaçlanacak mekandaki gıdaların üstünün kapatılması gerekmektedir. Bunun dışında mutfakta açık alanda mutfak gereçleri varsa onlar da kaldırılmalıdır.

Açık alandaki çocuk oyuncakları, çocuklarınızın sağlığı açısından ilaçlama sırasında ortadan kaldırılmalıdır.

Koltukların üzeri örtülmemeli, odadaki halılar kaldırılmamalıdır. Çünkü böcekler ilaçlama sırasında buralara saklanabilir.

İlaçlama işlemi bittikten sonra evin havalandırılması gerekmektedir. İlaçlamanın kalıcı olması için 10 gün boyunca silme işlemli temizlik yapılmaması gerekmektedir. Temizlik yapılmadığı zaman evdeki haşere ve böcekler tamamen ortadan kalkacaktır.

İlaçlanacak ortamda akvaryum varsa kapağının kapatılması gerekmektedir. Aynı zamanda ortamda hasta veya küçük çocukların olmamasına dikkat edin.

Böcekler ile mücadele sağlık açısından önemli olduğu için bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir. Firma olarak düzenli bir şekilde ev ilaçlaması yapmaktayız. Evinizdeki böceklerin kalıcı olarak yok olmasını istiyorsanız, aradığınız hizmeti sizlere Farmakill ilaçlama firması sunmaktadır. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile evinizi her türlü böcek türünden arındırıyoruz. Üstelik bu hizmeti ev ilaçlama fiyatları bakımından oldukça uygun olarak ve ev ilaçlamada dikkat edilecek hususları göz önünde tutarak gerçekleştirmekteyiz.

İstanbul Böcek İlaçlama Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.